Автор Тема: Конкурсная статья №3 КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК ДЕМОДЕКОЗУ У КОЗИ  (Прочитано 1832 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн admin

 • Administrator
 • Фермер козовод
 • *****
 • Сообщений: 1149
 • Country: ua
 • Репутация: +0/-0
 • Пол: Мужской
 • я не доллар, чтоб всем нравится.
  • Просмотр профиля
  • Мои альбомы
Конкурсная статья №3

КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК ДЕМОДЕКОЗУ У КОЗИ
 Демодекоз кіз це хронічне паразитарне захворювання, спричинене Demodex capre (рис. 1). Збудник поширений всюди і в звичайних умовах є коменсалом, що населяє шкіру (волосяні фолікули та жирові залози). Оскільки кліщ паразитує глибоко в шарах шкіри, то його передача іншим тваринами майже не можлива, за винятком тривалих контактів між ними.
 Козівництво в Україні це галузь, яка активно розвивається. Питанню хвороб кіз, як видно з доступної літератури, в Україні за останні 20 років приділялося мало уваги. Тому метою досліджень було набути досвід лікування демодекозу у кіз.
У лютому 2012 року під час обстеження кози віком 4 роки, спостерігали облисіння значних ділянок шкіри на шиї, спині, попереку, боках (рис. 2). Помітним був незначний свербіж. Ділянки ураженої шкіри мали рожевий колір. Шерсть ламка, тьмяна. В місцях запалення на шкірі помітні  папули, заповнені гнійними масами білого кольору (рис. 3, 4). У цієї кози раніше подібних проявів не реєстрували. Температура становила 38,9 С, пульс 91 уд/хв, дихання 19 д.р./хв. З племінної книги власника з’ясували, що тварина не прийшла в охоту восени 2010 р. і покрита лише в листопаді 2011 р. 
Коза утримувалася в загоні з іншими козами, в яких при огляді були відсутні подібні клінічні ознаки.
Попередній діагноз – піодермія.
Диференційний діагноз: авітаміноз, сезонна линька, алергічний дерматит, себорейний дерматит, сифонаптероз, триходектоз, демодекоз.
Для діагностики застосували глибокий зскрібок з уражених ділянок шкіри, де під мікроскопом виявляли кліщів роду Demodex (рис. 1).
Остаточний діагноз: Демодекоз.
Тварину відокремили в інший загін і провели комплекс лікувально-профілактичних заходів. Загін, де утримувалася коза, вичистили, побілили гашеним вапном та обробили бровадез-д. Тварин, що були в контакті, поставили на карантин та постійний ветеринарний нагляд. У хворої кози помили уражені ділянки шкіри теплою водою з господарським милом і висушили рушником та втерли новерктинову мазь. Наносили мазь чотири рази кожні 7 діб. Підшкірно, в ділянці лопатки, зробили ін’єкцію препарату дектомакс з розрахунку 1 мл на 40 кг маси тіла чотири рази з інтервалом 9 діб. Симптоматично одноразово ввели протиалергійний препарат дексакел у дозі 3 мл. Для підтримання захисних сил організму та підвищення опірності проводили ін’єкції препарату інтровіт (interchemie) у дозі 5 мл внутрішньом’язово, двічі з інтервалом 7 діб та для корекції імунітету проводили ін’єкцію препарату бутозал (interchemie) у дозі 5 мл на тварину одноразово. Раціон коригували даванням високоякісного люцернового сіна з житньою соломою, додатково згодовували концентровані корми злакових культур з додаванням кормової сірки з розрахунку 3 г одноразово вранці упродовж двох тижнів.
Інших хворих кіз не виявляли, тому карантинні обмеження зняли через 30 діб. Загальний стан тварини покращився вже на 7 добу лікування. Зменшилося випадіння шерсті та проглядалося відростання нових волосків на оголених ділянках шкіри. Через 4 тижні шерстний покрив повністю оновився (рис. 5). У місцях локалізації пустул реєстрували струпи та рубці, які поступово покривалися шерстю.
Після взяття повторних зскрібків шкіри з уражених ділянок та негативного результату мікроскопії реєстрували одужання тварини через 6 тижнів.
   Отже, запропонована нами схема лікування виявилася ефективною проти демодекозу у кози. Препарат дектомакс у складі комплексного лікування не проявляв побічної дії. В кінці березня коза окотилася. Новонароджене козеня було добре розвинене і немало вад у розвитку.(Извините, но у Вас нет доступа в Галерею)
(Извините, но у Вас нет доступа в Галерею)
(Извините, но у Вас нет доступа в Галерею)
(Извините, но у Вас нет доступа в Галерею)
(Извините, но у Вас нет доступа в Галерею)

Источник статьи - http://kozovodstvo.com.ua
Автор статьи - Митрофанов Сегргей Владимирович, ник - Sergmit

 

Поиск